Planet Travel - Туристичка агенција

Сместување во Грција

Туристичка агенција во Македонија

Планет ТравелПланет Травел

Бул. Партизански Одреди бр.5, 1000 Скопје

+389 (0)2 3239 780
 

Galanis-Afitos

Куќа „Галанис“ е лоцирана долу на плажата во Афитос. Има голем, уреден, прекрасен двор од двете страни на куќата. Сите соби имаат директен поглед кон море. Сместени се на приземје и на прв кат. Двокреветни студија со два одвоени кревети и со можност за дополнително трето легло, во 5 соби. Веднаш до неа има приватен, затворен паркинг само за гостите на куќата. Опремена е со квалитетен мебел, кујна, сопствен тоален, ЛЦД-телевизори, клима и интернет, кои се вклучени во цената. Околу неа има барови и таверни.

За целосни уплати најдоцна до 18 Јануари, сабота

7  % попуст

 

Вонсезонски цени

Термин

Ноќевања

1 и 2 лице

3 лице

31.5-7.6

7

79

35

7.6-14.6

7

119

35

14.6-21.6

7

139

35

21.6-28.6

7

159

35

Сезонски цени

Термин

Ноќевања

1/2

доп. легло  

28.6-7.7

9

490

100

7.7-16.7

9

525

105

16.7-25.7

9

585

115

25.7-3.8

9

585

115

3.8-12.8

9

585

115

12.8-21.8

9

585

115

21.8-30.8

9

515

110

Вонсезонски цени

Термин

Ноќевања

1 и 2 лице

3 лице

30.8-6.9

7

159

35

6.9-13.9

7

139

35

13.9-20.9

7

99

35

 

Напомени и услови:

-       Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 мкд.

-       Вонсезонските цени се дадени (објавени) по лице за 7 или 10 ноќевања со вклучен автобуски превоз. Плаќаат најмалку две лица. за патниците кои нема да го користат превозот од цената се одбива 20 евра од целосната-вкупната сума

-       Сезонските цени се дадени (објавени) за наем на цело студио или апартман за 9 ноќевања, според бројот на кревети во секоја соба, без вклучен превоз, а истиот се доплаќа:

o    За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)

o    За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра)

o    Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште

-       Тргнувањето од Скопје е во 3 часот наутро (на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“) а состанок на групата е во 2:30 минути. Тргнувањето од Грција е од место и време кои се договараат со придружникот-пратител на групата.

Цена од : 79.00 €

Резервирај