Planet Travel - Туристичка агенција

Сместување во Грција

Туристичка агенција во Македонија

Планет ТравелПланет Травел

Бул. Партизански Одреди бр.5, 1000 Скопје

+389 (0)2 3239 780
 

Vila Apolonia

Вилата се наоѓа на 150м од плажата во централнот дел. Пред самата вила се наоѓа градскиот парк. Вилата располага со 13 студија 1/3 и две студија 1/2 кои се на спрат. Студијата се на приземје и спрат и се опремени со кујна, купатило, АС (не е вклучена во цената) и балкони  и Wi - Fi . Дуплексот е комбиниран од две 1/3 соби кои се одделени со ходник, од кои едната соба нема тераса, но затоа има клима која е вклучена во цената, а исто така, се користи терасата од другата соба. Дуплексот располага со две кујни и две купатила. Вилата на приземје има сала со билјард маса, пинг-понг, ТВ и две дополнителни санитарни простории наменети за сите гости при реализирање на смените.

 

15 % попуст за уплата до 01/02/2019, 10 % попуст за уплата до 01/04/2019

лица

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

01

08

15

22

29

06

13

20

27

03

10

17

24

31

Ноќи

7*

7*

7*

7

7

7

7

7

7

7

7

7*

7*

7*

1/2

80

 

90

 

115

200

220

250

260

260

260

260

250

140

125

95

1/3

80

 

90

 

115

220

240

270

290

290

290

290

270

140

125

95

  1/3+1/3

80

 

90

 

115

370

410

450

470

470

470

470

450

140

125

95

 

                         

Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска противвредност (1 Еур = 62,00 мкд). Термините одбележани со * се однесуваат за пакет аранжмани по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз, а без * се однeсуваат за наем на студио за 7 ноќи (превозот не е вклучен).

               УСЛОВИ 

*       За деца од 02-12 години – со две возрасни лица – бесплатно сместување, превоз 25 Еур

*       За трето лице над 12 години – бесплатно сместување, превоз 35 Еур

*       Доплата за клима 5 евра од ден

*       При сместување во студијата 1/2 и 1/3 потребен е минимум од 2 лица (2 x 100%)

*       За уплата на два последователни аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман на редовните цени

*       Сместувањето во студијата е во 14:00 часот по локално време, а напуштање на студијата во 10:00 часот по локално време

*       Цена само за автобуски повратен билет 35 еур, а за деца од 02-12 години 25 еур

*       Задолжително патничко осигурување: 200 денари (групно), 210 денари (индивидуално) за лица над 65 години + 100%

*       Туристичка такса 0,50 еур од ден се наплаќа во агенцијата

ТЕРМИНИ НА ПОАЃАЊЕ:

*       од Скопје во 05:00 ч. (паркинг спроти хотел ВИП)

*       од Куманово во 04:15 ч. (Макпетрол, автопат)

*       Од Кочани во 04:30 ч. (паркинг пред Судот)

*       Од Штип во 05:00 ч. (нова пошта)

*       Од Велес во 05:45 ч. (бензинска пумпа - мотел Македонија)

*       Поаѓање од Нова Врасна во 15:00 ч.

Цена од : 80.00 €

Резервирај