Planet Travel - Туристичка агенција

Сместување во Грција

Туристичка агенција во Македонија

Планет ТравелПланет Травел

Бул. Партизански Одреди бр.5, 1000 Скопје

+389 (0)2 3239 780
 

Vila Memfis-Kalitea

Вилата Мемфис се наоѓа во самиот центар на Калитеа во пешачката зона, окружена со голем број на продавници, кафетерии и таверни. Вилата е оддалечена 100 метра до транзитниот пат. Вилата располага со 1/4 студија опремени со ТВ, internet/WiFi, клима (вклучена во цената), кујна (фрижидер, решо и кујнски прибор), тоалет, туш, балкон.

 15 % попуст за уплата до 01/02/2019, 10 % попуст за уплата до 01/04/2019

Мемфис студио

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

18

25

01

08

15

22

29

06

13

20

27

03

10

17

24

31

07

14

21

Ноќи

7*

7*

7*

7*

7*

7*

7

7

7

   7 

7

7

7

7

7*

7*

7*

7*

7

1/4

45

промо

55

промо

95

120

150

170

330

350

370

390

390

390

390

350

155

125

90

70

50

 

Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска противвредност (1 Еур = 62,00 мкд).Термините одбележани со * се однесуваат за пакет аранжмани по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз, а без * се однесуваат за наем на студио за 7 ноќи (превозот не е вклучен).


УСЛОВИ 

*       За деца од 02-12 години – со две возрасни лица – бесплатно сместување, превоз 25 Еур

*       За трето лице над 12 години – бесплатно сместување, превоз 35 Еур

*       При сместување во студијата 1/3 и 1/4  потребен е минимум од 2 лица (2 x 100%)

*       Сместувањето во студијата е во 14:00 часот по локално време, а напуштање на студијата во 10:00 часот по локално време

*       За уплата на два последователни аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман на редовните цени

*       Цена само за автобуски повратен билет 35 еур, деца од 02-12 години 25 еур

*       Задолжително патничко осигурување: 200 денари (групно), 210 денари (индивидуално) за лица над 65 години + 100%

*       Туристичка такса 0,50 еур од ден се наплаќа во агенцијата

 

ТЕРМИНИ НА ПОАЃАЊЕ:

*       од Скопје во 05:00 ч. (паркинг спроти хотел ВИП)

*       од Куманово во 04:15 ч. (Макпетрол, автопат)

*       Од Кочани во 04:30 ч. (паркинг пред Судот)

*       Од Штип во 05:00 ч. (нова пошта)

*       Од Велес во 05:45 ч. (бензинска пумпа - мотел Македонија)

 

*       Поаѓање од Калитеа во 14:15 ч.

Цена од : 45.00 €

Резервирај