Planet Travel - Туристичка агенција

Сместување во Грција

Туристичка агенција во Македонија

Планет ТравелПланет Травел

Бул. Партизански Одреди бр.5, 1000 Скопје

+389 (0)2 3239 780
 

Terra complex-Razlog,Bansko

 ТЕРРА КОМПЛЕКС, БАНСКО – ВЕЛИГДЕН 2018

Пакетот важи во период: 05.04 – 10.04.2018 година
 
Престој
Во двокреветна соба
Во апартман со 1 спална
Во апартман со 2 спални
3 ноќевања
117
129
123
4 ноќевања
147
164
155
5 нокевања
175
194
183
 
ЦЕНИTE СE ВO EВРА (плаќање во денарска противвредност) ПО КУРС 1 ЕВРО = 62 ДЕНАРИ, ЗА ЛИЦЕ, ЗА ЦЕЛИОТ ПРЕСТОЈ И ВКЛУЧУВААТ:
* Соодветен број ноќевања при две сместени лица во двокреветна соба и апартман со една спална и четири сместени лица во апартман со две спални
* Појадок на шведска маса
* Вечери на шведска маса со вклучени пијалоци (минерална вода, наливни вина и пиво)
* Трансфер до црквата Св. Благовештение во градот Разлог на 7 Април за литургија /потребна е претходна најава на рецепцијата на хотелот/
* Традиционален велигденски ручек на 8 април
* Користење на затворен базен, џакузи, сауна, парна бања и фитнес
* Бежичен интернет на територијата на целиот хотел
* Користење на детско катче од 09:00 до 21:00 часот
* Професионални аниматори со целодневна детска програма во празничните денови
* 5% попуст на сите дополнителни услуги (спа процедури, храна и пијалоци), резервирани од сајтовите  Terra Complex Bansko, коишто можете да ги симнете бесплатно од Google Play или App Store
* Oслободување на собата на денот на заминување – до 14:00 часот
_____________________________________________________________________________________
 
* Деца до 5,99 год. се сместуваат бесплатно
* Прво дете од 6 до 11,99 год. на дополнително легло во апартман се сместува бесплатно
* Второ дете от 6 до 11,99 год. на дополнително легло во апартман доплаќа 14 еур на вечер
* Возрасен / дете над 12 год. на дополнително легло во апартман доплаќа 32 еур на вечер
 
* Максимално сместување во двокреветна соба – 2 лица
* Максимално сместување во апартман со една спална – 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца до 11,99 години
* Минимално сместување во апартман со две спални  – 4 лица
 
Услови за промени и откажувања:
До 10 дена пред датата на сместување – без наплата на пенали.
Помалку од 10 дена пред датата на сместување – се задржува 50% од сумата на аранжманот.
При скратување или одлагање на престојот помалку од 10 дена пред датата на сместување се наплаќа целата сума за првичната резервација.

Цена од : 117.00 €

Резервирај