Planet Travel - Туристичка агенција

Сместување во Грција

Туристичка агенција во Македонија

Планет ТравелПланет Травел

Бул. Партизански Одреди бр.5, 1000 Скопје

+389 (0)2 3239 780
 

Etno Selo Balasevic

Прв ден:24.05.2019 (петок)
Поаѓање на групата од  Кавадарци  во договореното време и тргнување кон Етно Хотел Балашевиќ (http://www.balasevicrtanj.com), кој се наоѓа на извонредна локација,односно во подножјето на планината Ртањ, источна Србија. Пристигнување во хотелот во претпладневните часови. Сместување на групата во двокреветни и трокреветни соби. Слободно попладне за индивидуални активности и користење на спа центарот на хотелот. Ноќевање.
Втор ден: 25.05.2019 (сабота)
Појадок. По појадокот можност за користење на спа центарот на хотелот. Во договор со групата посета на Боговинската Пештера или посета на многубројните знаменитости во околината на комплексот. Слободно попладне за одмор и индивидуални активности. Вечерта ,можност за свечена вечера со музика во ресторанот на хотелот (факултативно). Ноќевање.
Трет ден: 26.05.2019 ( недела)
Појадок. Напуштање на хотелот и заминување на групата кон Ниш. Слободно време за ручек, прошетка и шопинг во Ниш. Во договореното време тргнување кон Македонија. Пристигнување во Кавадарци во вечерните часови.
Цена на аранжманот за уплата до 15.04.2019:  4.300 денари
Редовна цена: 4.600 денари
Во цената на аранжманот е вклучено:
- Превоз со туристички автобус на наведената релација со тргнување од Кавадарци, Велес, Скопје и Куманово
- Сместување во Етно комплекс хотел Балашевиќ на база 2 ноќевања со појадок
- Користење на базен и солена соба во хотелот
- Интернет
- Излети за време на престојот ( во договор со групата)
- Посета на Ниш
- Организација и реализација на патувањето
-          Пратител на групата
 
Во цената не е вклучено:
- Индивидуални трошоци
-Факултативна вечера со музика во живо во ресторанот на хотелот
-          Патничко осигурување
-          Туристичка такса 1,5евро по лице за двете ноќи (се плаќа во агенција)
-          Користење на сауна и парна бања. (информации за цена во хотелот)
 
Напомена: За реализација на аранжманот потребни се минимум 40 патници.

Цена од : 69.35 €

Резервирај