Planet Travel - Туристичка агенција

Сместување во Грција

Туристичка агенција во Македонија

Планет ТравелПланет Травел

Бул. Партизански Одреди бр.5, 1000 Скопје

+389 (0)2 3239 780
 

Velingrad leto / Велинград лето

 Велинград лето 2019

хотел АУРА 3* ВЕЛИНГРАД
Хотел АУРА  3*
1
ноќевања
3
ноќевања
5
ноќевања
7
ноќевања
10
ноќевања
Тип на Сместување
доручек
и вечера
доручек
и вечера
доручек
и вечера
доручек
и вечера
доручек
и вечера
Двокреветна соба
31
88
144
201
280
Дете на допол.легло во соба
12
34
57
79
107
Возрасен на допол.легло
16
47
76
105
144
Еднокреветна соба
41
119
195
273
380
Цените се по лице и вклучуваат:Ноќевање,појадок и вечера,користење на надворешен и внатрешен минерален базен,џакузи,сауна,парна бања,,фитнес.Дете до 03,99 год користи бесплатну услуги.
хотел ЕЛБРУС 3* ВЕЛИНГРАД
Хотел ЕЛБРУС  3*
1
ноќевања
3
ноќевања
5
ноќевања
7
ноќевања
10
ноќевања
Тип на сместување
доручек
и вечера
доручек
и вечера
доручек
и вечера
доручек
и вечера
доручек
и вечера
Двокреветна соба стандард
31
89
146
205
286
Дете на допол.легло во соба
12
36
59
83
118
Возрасен на допол.легло
16
48
80
112
159
Еднокреветна соба
46
113
213
298
415
Цените се по лице и вклучуваат:Ноќевање,појадок и вечера,користење на надворешен и внатрешен минерален базен,џакузи,сауна,парна бања,турска бања,фитнес,интернет.Дете до 03,99 год користи бесплатни услуги.
ПРЕВОЗ
СКОПЈЕ-ВЕЛИНГРАД-СКОПЈЕ
25.00€
Време на поаѓање
СKOПЈЕ-ВЕЛИНГРАД
22,00 часот
термини на поаѓање:
Скопје-Велинград
05.07 / 15.07 / 20.07 / 25.07 / 30.07.2019
05.08 / 10.08 / 15.08 / 20.08 / 25.08.2019
Време на поаѓање:
ВЕЛИНГРАД-СКОПЈЕ
12,00 часот
(бугарско време)
термин на поаѓање:
Велинград-Скопје
06.07 / 16.07 / 21.07 / 26.07 / 31.07.2019
06.08 / 11.08 / 16.08 / 21.08 / 26.08.2019
 
ПРИВАТНО СМЕСТУВАЊЕ
10 НОЌЕВАЊА
50€
 
хотел ЗДРАВЕЦ****-ВЕЛИНГРАД
ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ
ТЕРМИН:01-15.09.2019
1-2
Ноќевања
(појадок и вечера)
3-5
Ноќевања
(појадок и вечера)
+
Ноќевања
(појадок и вечера)
1-2
Ноќевања
(полн пансион)
3-5
Ноќевања
(полн пансион)
+
ноќевања
(полн       пансион
Еднокреветна соба
36
35
34
39
37
36
Двокреветна собастандард
36
35
34
39
37
36
Двокреветна сба ЛУКС
39
37
36
41
40
39
Двокреветна соба ВИП
41
40
39
44
42
41
Апартман– СТАНДАРД
за цел апартман/
95
93
90
100
95
93
Апартман– ФАМИИЛИЈАРЕН
/ за цел апартман/
108
103
98
113
108
103
 
При резервации на 3 и повеќе ноќевања бесплатна 1 масажа по соба
Цените се на ден по лице и вклучуваат:
-Појадок и вечера(по мени или шведска маса).
-Цените за апартманите се за цел апартман
-Отворен и затворен   минерален базен, џкузи, шоков базен, детски базен, парна бања,
турска бања, сауна, лежалки, фитнес, Wi-Fi, детски кат и паркинг.
Во цената не е вклучена туситичка такса 0,68 евра на ден(се плаќа на рецепција)
  • Деца до 5.99 год. се сместуваат бесплатно;
  • Деца от 6 до 11.99 год. Плаќаат 30 % от цената на возрасен.
  • Деца над 12 год. или трет возрасен,сместен на дополнително легло плаќаат како возрасен на редовно легло
  • Еден возрасен, сместен во двокреветна соба доплаќа 80% од цената на ноќевање.
хотел ОЛИМП 4 *-ВЕЛИНГРАД
ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ
ПЕТОК ИЛИ САБОТА
НОЌЕВАЊЕ ЗА 2 ЛИЦА
ПЕТОК И САБОТА
2 НОЌЕВАЊА ЗА 2 ЛИЦА
НЕДЕЛА - ПЕТОК
1  НОЌЕВАЊЕ ЗА ДВЕ ЛИЦА
НЕДЕЛА - ПЕТОК
2 И ПОВЕЌЕ НОЌЕВАЊА
(ЗА ДВЕ ЛИЦА ЗА 2 НОЌЕВАЊА )
B.B
НВ
ВВ
НВ
ВВ
НВ
ВВ
НВ
1/2 соба
Економична
69,50€
86,50€
127,50€
 
152,00€
 
 
56,00€
71,00€
101,50€
 
131,50
 
1/2 соба Стандард
74,50
91.50
137.50
 
162.00
 
61.00
76.00
112.00
 
114.50
 
Студио
 
85.00
101.50
156.00
 
182.50
 
66.50
81.00
122.00
 
152.00
 
Студио лукс
 
90.00
107.00
168.50
 
193.00
 
71.50
86.50
132.50
 
162.00
 
1/1 Соба
49.00€
61,50€
87.50€
 
113.00€
 
43.50€
54.00€
76.50€
97.00
 
 


 


 
* Цената со исклучок на еднокреветните  соби се за двајца и вклучуваат:
Соодветен број ноќевања со појадок на блок маса (В.В)или ноќевање со појадок и вечера на  мени (НВ)
, користење на затворен минерален базен со гејзер и џетови  за масажа на грбот, отворен минерален базен (сезонски),
Римска бања, Инфрацрвена кабина, Тепидариум со арома ламба од хималајска сол, Класична сауна,
Фитнес, контрастни хидромасажни тушеви, подводна гимнастика, паркинг, Wi-Fi, туристичка такса,
Доплата за вечера 14.50 € по мени
* Деца до 5,99 год. се сместуваат бесплатно на дополнително легло на база ноќевање со појадок(В.В)
* Деца од 6.-11.99г.доплаќаат 10,50€ на вечер за сместување на дополнително легло на база ноќевање со појадок(В.В)
* Деца над 12 години. или трет возрасен на дополнително легло доплаќа 15.50€  на вечер  на база ноќевање со појадок (В.В).
* Хотелот го задржува правото да ги промени цените!

Цена од : 31.00 €

Резервирај