Planet Travel - Туристичка агенција

Сместување во Грција

Туристичка агенција во Македонија

Планет ТравелПланет Травел

Бул. Партизански Одреди бр.5, 1000 Скопје

+389 (0)2 3239 780
 

Golden Beach-Metamorfossis


 

Хотелот Голден Бич е лоциран на 20 метри од плажа во Метаморфозис. Хотелот располага со 45 соби, 1/3 со брачен кревет + нормално легло. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажата и морето. Хотелот се наоѓа во област со борова шума и претставува одлична комбинација за релаксирање и одмор. Во склоп на хотелот има и базен кој е бесплатен за користење од страна на гостите. 1/2+1 EKO собите се наоѓаат на приземје, 1/2+1 стандард на прв, втор, трет и четврти спрат, додека FAMILY собите на втор спрат.

*All Inclusive Light (СЕ ВКЛУЧЕНО ЛАЈТ):

• Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска масa
• Ручек 14:00-16:00ч. избор на три главни јадења
• Вечера 19:30-21:30ч. на база шведска маса
(Неограничено, локални алхохолни /пиво и вино/ и безалхохолни пијалоци од 12:00-17:30 и 19:00-21:00)

-      НАПОМЕНА:
– Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга СЕ ВКЛУЧЕНО ЛАЈТ за број на ноќевања дадени во табелата
– Прво дете до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
– Второ дете до 5,99 г. може да биде бесплатно сместено како четврто лице, со тоа што ќе користи легло заедно со родителите.
– Трет возрасен над 14 години, плаќа 50% од цената во табелата.
– BABY COT – Бесплатно, со тоа што клиентите треба да носат протектор за душекот. Во спротивно протекторот од хотелот ке им биде изнајмен 20 еур. за целиот престој.
– Туристичката такса е 1.5 еур на ден по соба и се плаќа на рецепција.
– Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
– Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот
– Сместување во собите е после 14 часот по локално време а напуштање е во 10 часот по локално време
– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.
– ПРОМО цените не подлежат на дополнителни попусти.
– Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

·         возрасни: 35 €

·         деца од 2 до 12 години: 20 €

·         деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус)

 

– 10% ПОПУСТ за целосна уплата до 01.02.2020
– 5% ПОПУСТ за целосна уплата до 15.03.2020

 

ТЕРМИН ОД: All Light По лице во 2+1 EKO По лице во 2+1
23.05 7 промо 130 150
30.05 7 промо 140 160
06.06 7 промо 200 220
13.06 7 280 300
20.06 7 300 320
27.06 7 330 350
04.07 7 350 370
11.07 7 410 430
18.07 7 450 470
25.07 7 450 470
01.08 7 450 470
08.08 7 450 470
15.08 7 450 470
22.08 7 420 440
29.08 7 360 380
05.09 7 310 330
12.09 7 промо 230 250
19.09 7 промо 190 210

 

 

Цена од : 130.00 €

Резервирај