Planet Travel - Туристичка агенција

Сместување во Грција

Туристичка агенција во Македонија

Планет ТравелПланет Травел

Бул. Партизански Одреди бр.5, 1000 Скопје

+389 (0)2 3239 780
 

Lucky Hotel-Bansko

 
ВЕЛИГДЕН ВО ЛАКИ  БАНСКОСПА & РЕЛАКС
5 април – 10 април 2018 г.
Пакетoт включва: Ноќевање, појадок и вечера, бесплатна СПА зона, Велигденска причест со козунак, вино и шарени великденски јајца, транспорт до црквата в Банско
Пакет
од 3 ноќевања
Цена за соба
Пакет
од 4 ноќевања
Цена за соба
Студио Лукс /2 редовни + 1 доп. легло/-ЦЕНА ЗА 2 ЛИЦА
€288
€368
Апартман Лукс /2 редовни + 1 доп. легло/- ЦЕНА ЗА 2 ЛИЦА
€354
€452
Апартман Делукс /2 редовни + 2 доп. легла/- ЦЕНА ЗА 2 ЛИЦА
€435
€552
Апартман егзекутив /2 редовни + 2 доп. легла/- ЦЕНА ЗА 2 ЛИЦА
€543
€688
Апартман Лукс со 2 спални /4 редовни + 1 доп. легло/- ЦЕНА ЗА 4 ЛИЦА
€576
€736
Апартман Егзекутив со 2 спални /4 ред. + 1 доп. легло/- ЦЕНА ЗА 4 ЛИЦА
€780
€992
Претседатесли апартман /2 редовни + 2 доп. Легла/-ЦЕНА ЗА 2 ЛИЦА
€726
€912
Гранд претседатески апартман / 4 редовни +  4 доп. легла/- ЦЕНА ЗА 4 ЛИЦА
€1308
€1640
       Доплата: 
        Цената не вклучува туристичка такса во износ од 0.80 евро на турист на ден – се плаќа во хотел;
       •  Доплата за вечера за гости, сместени на дополнително легло – 14 евра за возрасен/ден и 8 евра за дете на возраст 4-11,99 год./ден
        Велигденски ручек на 08.04.2018 г. во ресторант Ле Бистро - 22 евра за возрасен и 14 евра за деца на возраст 4-11,99 год.
 
Безплатни услуги :
• Транспорт до црквата “Св. Троица” во Банско за присуство на празничната литургија на 07.04.2018 г.
Празнична причест со великденски јајца, домашно приготвен козунак и чаша вино после празничната литургија
Користење на ледена соба, парна бања, сауна, џакузи, контрастни тушеви, фитнес центар со уреди Technogym от 8:00 – 21:00 ч.
• Користење на внатрешни БИО базени за деца и возрасни со температура на водата 33°С, солен базен со соли од Mртво море и зона за релакс (8:00 – 21:00 ч.)
• Користење на бежичен интернет во целиот хотел и две опремени компјутерски зони, каде  децата може да се забавуваат си играње на игри
Детско катче за деца на возраст од 3-6 г. со многуброини игрии атракции (8:00 – 22:00 ч.) Професионални аниматори ќе се погрижат за Вашите деца, а Вие ќе можете спокојно да одделите време за себе
 
Цените се изразени во евра а уплата се врши исклучиво во денари (1еур=62мкд).
 
 
 

Цена од : 144.00 €

Резервирај