Planet Travel - Туристичка агенција

Сместување во Грција

Туристичка агенција во Македонија

Планет ТравелПланет Травел

Бул. Партизански Одреди бр.5, 1000 Скопје

+389 (0)2 3239 780
 

Софија

Велигден – Софија

 

Ден 1 – 26.04.2019 СКОПЈЕ-СОФИЈА

Поаѓање од Скопје во 06.00ч. Пристигнување во Софија во пладневните часови. Сместување во хотел. Разглед на градот со локален водич. Националниот дворец на Културата, улицата Витоша, храмот Александар Невски, Руската Црква... Слободно попладне за прошетка низ центарот на Софија и слободни активности. Ноќевање.

Ден 2 – 27.04.2019 СОФИЈА

Појадок. По појадокот посета на Paradise Shoping Centar,најголем шопинг центар во Софија. По посетата на трговскиот центар, враќање во хотел. Во вечерните часови, упатување кон црквата св. Недела. Ноќевање.

Ден 3 – 28.04.2019 СОФИЈА-СКОПЈЕ

Појадок, напуштање на хотелот. Посета на IKEA шопинг центар, SOFIA RING MALL и DECATHLON. Поаѓање за Скопје. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 4,900 ДЕНАРИ

 

Аранжманот вклучува:

Аранжманот не вклучува:

*автобуски превоз на наведената релација

*2 НП (ноќевање со појадок) во хотел 3*

*лиценциран пратител и организација на аранжманот

* разглед на Софија

 

*патничко осигурување

* туристичка такса 2 евра (се плаќа во агенција)

 

За реализација на овој аранжман потребен е минимум од 45 патници

Т.А. Македонија Сообраќај го задржува правото за промени на аранжманот

Доколку не се исполни минималниот број на патници, агенцијата има право да го откаже аранжманот 4 дена пред поаѓање

 

Цена од : 79.03 €

Резервирај