Planet Travel - Туристичка агенција

Сместување во Грција

Туристичка агенција во Македонија

Планет ТравелПланет Травел

Бул. Партизански Одреди бр.5, 1000 Скопје

+389 (0)2 3239 780
 

Jenny hotel-Siviri

Ценовник за 2018 година-PDF

 


 

Хотел „ЏЕНИ“ - Сивири

 

Период

ПП

По лице во 1/2+2 стандард

По лице во 1/2+2 дуплекс

19.05-26.05.18

7

160

160

26.05-02.06.18

7

190

210

02.06-09.06.18

7

220

240

09.06-16.06.18

7

250

275

16.06-23.06.18

7

275

300

23.06-30.06.18

7

295

325

30.06-07.07.18

7

320

350

07.07-14.07.18

7

340

375

14.07-21.07.18

7

370

400

21.07-28.07.18

7

370

400

28.07-04.08.18

7

370

400

04.08-11.08.18

7

370

400

11.08-18.08.18

7

370

400

18.08-25.08.18

7

340

375

25.08-01.09.18

7

290

320

01.09-08.09.18

7

260

285

08.09-15.09.18

7

220

240

15.09-22.09.18

7

200

220

         

 

Text Box: Хотел „JENNY“ - Сивири

Хотелот Џени е лоциран на 150 м. од прекрасната песочна плажа во центарот на Сивири. Хотелот располага со 37 соби: 1/4 со еден брачен кревет и две нормални легла како и дуплекс соби со брачен кревет и софа на пуштање 1/2+2. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажата и морето. Хотелот располага со базен и лежалки кои се бесплатни за користење од гостите, а исто така има и бар покрај базенот. WiFi интернет – вклучен во цена. Собите за сезона 2018 ќе бидат реновирани.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*ПП  -Полупансион :

·          Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска маса

·          Вечера 19:00-21:00ч. на база на шведска маса

 

 

 

Напомена:

 

-       Цените  се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион  за број на ноќевања дадени во табелата

-       Прво и второ дете од 0 до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

-       Прво и второ дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30 % од цената во табелата

-       Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата

-       Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

-       Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот

-       Сместување во собите е после 14 часот по локално време а напуштање на собите е до 10 часот по локално време

-       За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)

-       Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

-       Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

·          возрасни: 35 €

·          деца од 2 до 12 години: 20 €

·          деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус)

 

 

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

 

Цена од : 22.85 €

Резервирај