Planet Travel - Туристичка агенција

Сместување во Грција

Туристичка агенција во Македонија

Планет ТравелПланет Травел

Бул. Партизански Одреди бр.5, 1000 Скопје

+389 (0)2 3239 780
 

Апартмани ЛАРА-Чањ

 ЦЕНОВНИК ВО ПДФ-КЛИКНИ ЗА ПОВЕЌЕ

Апартмани ЛАРА- се наоѓаат во мирниот дел на Чањ, на околу 80 м од плажа. Модерно опремени, удобни и комфорни ( 1/2, 1/3, 1/4 ) со сопствено купатило, тераса, ТВ-кабловска, интернет, фрижидер, клима-вклучена во цената, мини опремена кујна. Во склоп на објектот се наоѓа ресторан ЛАРА-во кој се врши исхраната и каде во пријатен амбиент ќе Ве пречекаат квалитетна храна и љубезен персонал.
 
Цени , ПО ЛИЦЕ на ден , на база полу и полн пансион
Тип на студио
Услуга
01.06-11.06
19.09-30.09
11.06-21.06
09.09-19.09
21.06-01.07
30.08-09.09
01.07-11.07
20.08-30.08
11.07-21.07,21.07-31.07
31.07-10.08,10.08-20.08
1/2,
Полупансион
15,50
16,50
21,00
24,50
27,00
1/3, 1/4
Полупансион
15,50
16,50
19,00
21,00
24,50
 
 
 
 
 
 
 
1/2,
Полн пансион
18,00
19,00
23,50
27,00
29,50
1/3, 1/4
Полн пансион
18,00
19,00
21,50
23,50
27,00
Можност за бирање: Појадок и ручек / Појадок и вечера / Ручек и вечера –се најавува при резервација
Попусти и доплати:
-Деца до 2 год имаат бесплатно сместување ( без кревет и исхрана )
-Деца 2-10 год на заеднички кревет-имаат попуст 50% , а на посебен кревет плаќаат 70%
-Дете до 12 год со еден возрасен во студио 1/2 , плаќа 80% од цената за возрасен
Смените почнуваат:
-Со ручек / за клиентите кој имаат резервирано полн пансион/ и завршуваат со појадок последниот ден
-Со вечера / за клиентите кој резервирале полупансион –појадок, вечера / -завршуваат со појадок последниот ден
-Со ручек / за клиентите кои имаат резервирано полупансион-ручек,вечера/ -завршуваат со вечера, претпоследниот ден
Оброците се избор од повеќе јадења- изборот се врши со анкета-од денес за утре
 
Задолжителна доплата на туристичка такса –СЕ ПЛАЌА на лице место, во сместувачкиот објект :
-Деца до 12 год-0,50€, од 12-18 год -1.00€, возрасни 1.50€ на ден
 
Влез во студијата од 12,00 на денот на влегување, а напуштање последниот ден-најдоцна до 09,00 часот.

 

 
 

Цена од : 15.50 €

Резервирај