Planet Travel - Туристичка агенција

Сместување во Грција

Туристичка агенција во Македонија

Планет ТравелПланет Травел

Бул. Партизански Одреди бр.5, 1000 Скопје

+389 (0)2 3239 780
 

Coral Blue Beach-Gerakini

Хотел Coral Blue Beach  – Геракини, Ситонија www.coralblue.gr/en/home/
 Локација: 
Грција / Халкидики / Ситониа / Геракини
  • Hotel - Nea Moudania,  14 km; Hotel - Gerakini, Paralia Gerakinis 2 km; Hotel - Psakoudia 7.6 km; Hotel - Metamorfosi 17.5 km; Hotel - Nikiti 24 km
Локацијата, песочната плажа, уредувањето на околината и објектите, бистрата и плитка вода се причината што хотелот е погоден за одмор за било која возрасна група, од најмали до најстари. За фамилиите со мали деца. Ако го посакувате одморот од соништата “со деца а одморени”, Coral Blue Beach е вистинскиот избор за вас. 
Плажа: Приватна плажа, песочна. За секоја соба 1 чадор и 2 лежалки на плажа со минимум нарачка од 5 еур.
Услуга: Полупансион (појадок и вечера).
Интернет: Бесплатно Wi - Fi на рецепција и на барот покрај плажа.
Сместување: Двокреветна соба - Double Room: Брачен лежај или две одвоени легла (едно до друго) - максимум сместување 2 возрасни и 1 дете до 12 години на дополнително легло;
Двокреветни бунгалов - Double Bungalow: брачен лежај или две одвоени легла и кревет на спрат или едно дополнително легло - максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 - 11.99) или 3 возрасни;
Фамилијарна соба со кревет на спрат Family Room with bunk bed: Брачен лежај или одовоени кревети и кревет на спрат - максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 - 11.99 години) или 3 возрасни;
Тип на дополнително легло: На расклопување;
Сите соби се опремени со клима уред, телевизор (локални ТВ канали, телефон, Wi - Fi интернет (со доплата), фрижидер / мини бар, сеф, фен за коса, купатило со туш, балкон или тераса. Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата.
Чистење на собите6 пати неделно; Промена на крпи и постелнина: 3 пати неделно;
Напомена: Во сите соби има можност за детско креветче (baby cot) - 5 € на ноќ - со претходно барање од клиентите и одобрување од страна на хотелот. 
Хотелски содржини: 
  • Хотелскиот комплекс се простира на самата песочна плажа, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце;
  • Главениот ресторан "Thalassa" е место каде се служат појадокот и вечерата на принцип шведска маса, со голем избор на вкусни домашни јадења и специјалитети.
  • Барот на плажа "Ammos" е преубаво место на самата плажа и под борови дрвја каде се нудат свежи сокови, сладоледи, лесно освежување, коктели и вкусна ужина;
  • Лоби бар "Blue Wave", работи 24 часа на ден и овде исто така се нудат повеќе видови на кафе, грицки, сладоледи, слатки, освежување и алкохол.
Важна напомена:
При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа. Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.
 
Термин
Услуга
Double
Bungalow
Family Bunk Bed
Цена по лица за 7 ноќевања со појадок и вечера
26.05-02.06.2019
7 HB
209 €
225 €
239 €
02.06-09.06.2019
7 HB
229 €
245 €
259 €
09.06-16.06.2019
7 HB
269 €
285 €
299 €
16.06-23.06.2019
7 HB
309 €
325 €
339 €
23.06-30.06.2019
7 HB
339 €
355 €
369 €
30.06-07.07.2019
7 HB
369 €
385 €
399 €
07.07-14.07.2019
7 HB
409 €
425 €
439 €
14.07-21.07.2019
7 HB
459 €
475 €
489 €
21.07-28.07.2019
7 HB
479 €
495 €
519 €
28.07-04.08.2019
7 HB
479 €
495 €
519 €
04.08-11.08.2019
7 HB
479 €
495 €
519 €
11.08-18.08.2019
7 HB
479 €
495 €
519 €
18.08-25.08.2019
7 HB
459 €
475 €
489 €
25.08-01.09.2019
7 HB
399 €
415 €
429 €
01.09-08.09.2019
7 HB
319 €
335 €
349 €
08.09-15.09.2019
7 HB
259 €
275 €
289 €
15.09-22.09.2019
7 HB
229 €
245 €
259 €
 


Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност  по курс 1 еур = 62 мкд


 
Цената вклучува:                               
•      7 ноќевања со појадок и вечера
·         Едно дете до 11.99 години - Бесплатно
•      Користење на клима уред
•      Интернет на бар на плажа и во лоби на хотелот
•      Паркинг (во согласност со слободни места во моментот)    
Доплати:
•      Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел;                  
•      Трет возрасен на дополнително легло плаќа 30€ на ноќ;
  • Второ дете од 0-11,99 плаќа 18 еур на ноќ
•      Трето дете од 0-11,99 години 25€ на ноќ;
За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

Цена од : 209.00 €

Резервирај